Soovin eripakkumisi

Sertifitseerimine

 

Kui tootel on üks allpool toodud orgaaniline kehahoolduse sertifikaat, siis see toode on orgaaniline. Tooted, millel ei ole ühtegi allolevas tabelis esitatud sertifikaati, kuid mis väidetavalt on orgaanilised, seda tegelikult pole, välja arvatud juhul, kui kõik koostisosad on valmistatud sertifitseeritud orgaanilistest toidu/põllumajanduse saadustest.

Orgaanilise kehahoolduse standardid

 

Standardid Avaldatud Kommentaarid


USDA
Organic,USA

2005 Kõige rangem orgaanilistest standarditest, kuna see on tegelikult toidustandard. Nõuab 95% orgaanilist sisu, et logo kasutada. Keelab sünteetilised säilitusained ja enamuse koostisoasade keemilisest töötlemisest

NSF
USA
2009 NSF on üks esimesi USA orgaanilisi standardeid kosmeetika tootjatele, mis kerkis esile peale USDA`d. NSF nõuab, et minimaalselt 70% koostisosadest (k.a vesi) oleksid orgaanilised, et kasutada „valmistatud orgaanilistest koostisosadest“ silti. Lubab laiemat hulka säilitusaineid ja keemilisi protsesse, kui USDA.

OASIS
USA
2008 Oasis loodi mitmete USA ilutootjate poolt. See võistleb NFS`i standardiga. Oasis nõuab, et 85% kõigist põllumajanduslikest koostisosadest oleksid orgaanilised. Lubab isegi veel laiemat säilitusainete kasutamist ja sarnaseid keemilisi protsesse nagu NSF.

nc_03.jpg

ncwop_03.jpg

oc_04.jpgNaTrue
European Union

2008

NaTrue on mittetulunduslik standard Euroopast, mis algatati saksa orgaanilise kosmeetika tootjate poolt. See lõi kolmeastmeline süsteemi, et eraldada orgaanilises kosmeetikas „looduslikku kosmeetikat“ „orgaaniliste koostisosadega looduslikust kosmeetikast“. Seftifikaat nõuab, et koostisosad oleksid looduslikud (ei pea olema orgaanilisest põllumajandusest)-- 1 aste. Vähemalt 70% looduslikest koostisosadest peab olema  orgaaniliselt toodetud ja/või olema kontorllitud metsikult korjatud koostisosad--2 aste. VÄhemalt 95% looduslikest koostisosades peab pärinema orgaanilisest põllumajandusest ja/või olema kontrollitud metsikult korjatud koostisosad-- 3 aste.

Loe lisa...

COSMOS
European Union
2009 COSMOS on esimene Euroopa harmoniseeritud standard orgaanilise ilu jaoks, mis loodi esimese kuue Euroopa Liidu orgaanilise ilu sertifitseerija poolt. COSMOS nõuab, et 95% põllumajanduse toodete koostisosadest oleksid orgaanilised. 20% toote kogukaalust peab olema orgaaniline (k.a vesi). Lubab 5% sünteetilist koostist.

BDIH
Germany
1995 Kuigi seda kutsutakse looduslikuks kehahoolduse standardiks, nõuab BDIH, et tootjad kasutaksid orgaanilisi koostisosi kus vähegi võimalik. „Kus võimalik“ – saadaval piisavas koguses ja kvaliteedis; määrab kindlaks, mis taimed vaikimisi kuuluvad sellesse kategooriasse. Seega on võimalik, et tootes on 0% orgaanilisi koostisosi, kuid on ikkagi *BDIH* sertifitseeritud. BDIH`l on oma nimekiri vastuvõetavatest koostisosadest, mida võib kasutada selle toodetes. BDIH oli maailma esimese orgaanilise kehahoolduse sertifikaadi eelkäija.

Soil Association
United Kingdom
2002 Soil Association nõuab kõigilt oma toodete pakenditelt orgaanilist osakaalu. Et toodet võiks nimetada orgaaniliseks, peab see olema 95% orgaaniline. Väitmaks, et toode on „valmistatud orgaanilisest X“, peab see olema 70% orgaaniline. Soil Association välistab vee sellest ringlusest, samas kui vett kasutatakse koostisosa loomiseks, siis vee ja taime kaalu suhe määrab orgaanilise protsendi. See meetod ei võimalda tootjatel manipuleerida toodete orgaanilise tasemega, kasutades lillevett, et suurendada orgaanilist protsenti.

Cosmebio
France
2002 Nõuab, et 95% kõigist põllumajanduse toodete koostisosadest oleksid orgaanilised. 10% kogu toote kaalust (k.a vee kaal) peab olema orgaaniline. Lubab kuni 5% sünteetilise koostise. Cosmebio on kättesaadav vaid prantsuse tootjatele; sertifitseeritud Eco-cert`i poolt. Eco-cert on kättesaadav kõigile tootjatele üle maailma.

Eco-Cert
France
2002 Nõuab, et 95% kõigist põllumajanduse koostisosadest oleksid orgaanilised. 10% kogu toote kaalust (k.a vee kaal) peab olema orgaaniline. Lubab kuni 5% sünteetilise koostise.

AIAB / ICEA
Italy
2003 Ei nõu minimaalset orgaanilist koostisosade protsenti. Vett ei arvestata orgaaniliste koostisosade hulka. Säilitab ulatusliku nimekirja koostisosadest, mis ei ole lubatud orgaanilises kosmeetikas.

Biogarantie
Belgium
2004 Antud sertifikaat järgib Eco-cert`iga sarnaseid reegleid.

NASAA
Australia
2005 NASAA on toidu sertifikaadi asutus, mis sarnaneb Soil Association`ile. Ka see asutus on välja arendanud ilustandardi. NASAA keelab mitmed sünteetilised koostisosad ja portsessid, mida kosmeetikas kasutatakse.

Biocosc
Switzerland
2006 Nõuab, et 95% kõigist põllumajanduse koostisosadest oleksid orgaanilised. 10% kogu toote kaalust (k.a vee kaal) peab olema orgaaniline. Lubab kuni 3% sünteetilise koostise.

 

 

Kuidas mõista orgaanilise kehahoolduse sertifikaati?

Iga orgaanilise sertifikaadi asutus loob reeglite kogumi, mida toode ja tootja peavad täitma ,et saada sertifikaati. Need reeglid defineerivad tavaliselt selliseid asju:

  • Kui suur on minimaalne nõutav orgaanilise koostisosa protsent.
  • Kui suur protsent sünteetilisi aineid (säilitusaineid, lõhnu, naftakemikaale jne) on lubatud, kui üldse.
  • Mis koostisosadest on /ei ole lubatud tooteid valmistada.
  • Milliseid protsesse võib rakendada koostisosade loomisel ja tootmisel.
  • Kuidas arvutatakse vett orgaanilise protsendi tsirkulatsioonis.

Sertifikaadi protsessis osalejana peab tootja lubama oma koostisosi ja protsesse regulaarselt kontrollida orgaanilise sertifikaadi kolmandal osapoolel, et tagada vastavus kõigi reeglite ja standarditega.

Orgaanilise kehahoolduse standardid on oma olemuselt sarnased orgaanilise toidu standarditele. Tänapäeva toidustandardid on riigi kontrolli all ja üksteisega vastavuses (erinevate maade standardid on üksteisele vastavad ja väga sarnaste tingimustega). Enamikes maades ei saa tänapäeval nimetada toiduainet “orgaaniliseks,” kui kolmas osapool pole seda sertifitseerituks tunnistanud. Orgaanilised kehahooldustooted pole siinkohal riigi poolt kontrollitud. Seetõttu võib märgata segadusse ajavaid silte orgaanilise ilu valdkonnas. Sarnaselt toitudele, on orgaanilise kehahoolduse sertifikaat tootepõhine sertifikaat, vastandina koostisosade põhisele sertifikaadile (näiteks “orgaaniline pastakaste” vs “orgaanilised tomatid”)